Mráz a malé děti

Venku mrzne, jako když praští, ale přírodě se zkrátka neporučí. Zima si nás někdy pěkně vychutnává. Jakmile rtuť teploměru zamíří pod nulu, jde to tuhého. A to doslova. Teplota – 20°C, to už nejsou jen tak mírné mrazíky. Ale co, nejsme medvědi, abychom přečkali zimu během zimního spánku. Při troše opatrnosti si zimní radovánky můžeme skvěle užít. Pořádně se obléci, to je jasné, nezapomenout natřít krémem a hurá na sníh. Víme, jak ochránit v zimě sebe, víme také, jak se postarat o dětskou pokožku?

Dětská pokožka, to je někdy trošku oříšek. Je velmi jemná a citlivá. Dokonce až 5 x tenčí, než kůže dospělých. V momentu, kdy začne teplota na teploměru klesat, je čas zvýšit starost o pokožku těch nejmenších. Nejde jen o to, jak natřít dítěti obličej do mrazu. Jde i o péči o pleť doma, protože i doma v zimě nebývá zrovna nejlepší klima. Venku mrazivo, doma zase suchý vzduch. Přechody ze zimy do tepla nedělají kůži vůbec dobře.

Zima, mráz, kdy jít ven a kdy ne?

Lepší se problému vyhnout, než jej potom řešit. A u dětské pokožky to platí 100%. Co to znamená? Prevenci. Preventivně se postarat o to, aby se zima na dětské kůži nepodepsala. Na co si dát pozor?

Než zmíníme, jakou péči dát samotné pokožce, řekneme si, kdy raději nevystrčit s dětmi nos z domu. Mráz není pro děti moc přátelský a dovede způsobit pěknou neplechu. Po mrazivé zimní procházce může mít tak dítko podrážděné dýchací cesty a dokonce i omrzliny. Pokud tedy teplota klesne pod – 5°C, s úplně nejmenšími miminky zůstaňte raději doma. U předškoláků a dětí na prvním stupni  platí totéž zhruba při mínus 10 – 15°C.

Krémy, masti, mastičky

Co se týká dětských krémů, pozor na vodu, na její obsah v krémech. Ačkoli běžně je hydratace potřebná, u krémů do zimy se moc nedoporučuje. Co udělá voda v zimě? Zmrzne. Proto by ochranné krémy do mrazivého počasí vodu obsahovat neměly nebo jen v malém množství. Jednou ze značek, která už má své renomé, je Nivea. V případě dětí, Nivea baby. Mezi širokou škálou různých šampónů, mastiček a krémů najdete i ideální krém proti chladu a větru. Bezpečně ochrání pokožku dítěte i po návratu ze zimní procházky. Dobrým tipem je také krém od Biodermy ABCDerm Cold Cream, dětskou kůži vyživí a vytvoří na ní ochranný film nebo zimní krém Baby winter face s D-panthenolem.

Děti, zima a opruzeniny

Možná si řeknete, že opruzeniny se zimním obdobím až tak moc nesouvisí. Ne tak docela. Opruzeniny mohou vzniknout sice celoročně, ale přeci jen, zimní období tomu nahrává o něco víc. Když miminko oblékáme, dejme pozor, abychom to nepřehnali. Ono ne vždy hodně obléci, znamená dobře obléci. V přemíře vrstev se může dětská pokožka zpotit více a rychleji, než bychom čekali. Pak je o problém postaráno. Preventivně při přebalování pokožku očistěte vlhčenými ubrousky se zvláčňujícím efektem a použijte opět ochranný krém například Bepanthen care.

Děti, zima a opalovací krémy

Ne, není to omyl. Zima a opalování. I když v pravém slova smyslu se o opalování nejedná, i v zimě svítí slunce.  Hory, sníh, azuro.  Pojedete-li na hory, dvou až tříletý capart vydrží řádit venku poměrně dlouho. Sluníčko umí být na horách pěkně zrádné, nezapomeňte proto s sebou přibalit i  krém s ochranným faktorem.

Autor příspěvku: Lucie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *